Ürünler

pressol havalı gres ve yağ pompaları

Odaksan Yağlama Cihazları ve Garaj Ekipmanları

PRESSOL & FMT TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ

SÜRTÜNME CİDDİ BİR AŞINDIRICIDIR  !

Yağ, metal yüzeylerin birbirleri üzerinde aşındırma çalışmasını minimize eder . Yağlama sayesinde temas eden yüzeyler arasında ince bir film tabakası oluşturulur. Oluşturulan yağ filmi sürtünmeden meydana gelen ısınmayı ve oluşacak deformasyonları önler bu sayede verimli çalışmayı ve daha az enerji harcanmasını sağlar.

Makine elemanlarının verimli çalışabilmeleri için en düşük düzeyde sürtünme değerleriyle çalışmaları gerekir. Çalışan makine elemanları birbirleri üzerlerinde dönerek veya kayarak çalışırlar. Bu hareketlerde meydana gelen sürtünme dirençlerinin en düşük düzeyde kalabilmesi için makine elemanlarının sürtünen yüzeyleri yağ ile korunmalıdır.

Yağlamanın en pratik ve hızlı çözümü de Odaksan Yağlama Ekipmanları tarafından sunulur.

Pressol Hakkında

Pressol madeni yağ ve diğer sıvıların pompalanması ve transferi için kullanılan orta ve yüksek basınç pompaları geniş bir yelpazede sunuyor. Havayla çalışan pistonlu pompalar, transfer pompaları, gres pompaları, dökme yağ sistemleri ve çok daha ürün çeşidi ile …

Pressol marka değeri ile yağlama cihazları içinde en çok tercih edilen yüksek kalitede ekipmanlardan oluşmaktadır. Üstün Alman teknolojisi ile üretilmiş 10.000 çeşide yakın ürünü bulunmaktadır.

100 yılı aşkın bir süredir Pressol marka , yağlama cihazlarında bir lider olarak kabul edilmiştir. Pressol gres, yağ ve diğer sıvılar için performans kanıtlanmış pompa olarak sektörde faaliyet göstermektedir

Odaksan Garantisiyle Dayanıklı ve Kaliteli Ürünler İçin